home      ReikiSeKHeMKarunaSzamballaCzytelniaKursyKontakt
    

reiki

sekhem

Seichim i Sekhem
Historia SeKHeM
Legenda Seichim
linie i sukcesje


karuna

szamballa

czytelnia

kursy

kontakt

biografia

ogloszenia

bonusyValid HTML 4.01 Transitional

Poprawny CSS!Ubuntu Linux

nosoftwarepatentsnumerologia
enneagramLegenda o starożytnym Seichim

Jedna z legend o pochodzeniu Seichim (SeKHeM), mówi o tym, iż tym systemem uzdrawiania posługiwano się już w Atlantydzie. Jej mieszkańcy dysponowali rozległą wiedzą nie tylko na temat oddziaływania kształtów, struktury piramid, ale może przede wszystkim na tematy związku ze Stwórcą i jego Energii. Jednym z ich skarbów było Seichim (SeKHeM) - Energia Żywego Światła.

Kiedy Atlantyda zniszczona została w wielkim kataklizmie, niektórzy z ocalałych osiedlili się w różnych miejscach na ziemi, m.in. w Tybecie i Egipcie. Ponieważ zwyczajowo ich wiedza i moc przekazywana była w sukcesji uczniów ustnie, potomkowie Atlantów próbowali czynić podobnie. Niestety podobno już w szóstym pokoleniu, historia i nauka przerodziły się w mit.

Jednak część wiedzy pozostała. Egipcjanie podobno na wzór Atlantyckich,  zbudowali ukształtowaną na kształt piramidy świątynię, wysoką na ok. 5 pięter. W centrum wierzchołka umieszczono kryształ. Przenikający przez taki kryształ promień słońca skierowany był na dół, na płytę, gdzie wysoki duchowny albo kapłanka przepuszczali ów snop światła przez środek ukształtowanych w piramidę dłoni. Nazywano to energią Seichim i kierowano bezpośrednio na chore miejsca w ciele. Egipcjanie używali tej techniki z wielkim powodzeniem, w celu uzdrawiania, a efekty były bardzo pomyślne. W tym to mniej więcej czasie, zaczęto chwalić Słońce jako Boga "Ra" i wychwalać jego uzdrawiającą energię."

 

staryegipt

 

   
       
    

   r

Energia życiaJaka to energia?MeridianyCo to jest Reiki?Kanji ReikiUsui SenseiReiki RyohoUsui GainenHawayo TakataReiki po TakacieSeichim i SekhemHistoria SeKHeMLegenda Seichimlinie i sukcesjeCo to jest Karuna?AvalokiteśvaraKuan Yinsukcesja... w legendach... w teozofiirodzaje kursówdaty kursówUstawienia rodzinne Berta HellingeraLeszek Boratynartykułykontaktogłoszeniabonusy


        ostatnia aktualizacja 11.07.2009   Copyright © 2003-2009 Katarzyna Bujnowicz-Boratyn